Electrolux Buzdolabı Su akıtıyor

Buzdolabı, diğer beyaz eşya teknolojilerinden farklı olarak kesintisiz şekilde yılın her gününde kullanılır. Bu durumda diğer beyaz eşya teknolojilerinden farklı bir ürün olmasına neden olur. Bununla birlikte sürekli yoğun tempoda çalışan buzdolabında daha fazla sorun olasılığı bulunur. Bu noktada da Electrolux buzdolabı modelleri ile ilgili olarak en yaygın görülen sorunlardan birisi olarak Electrolux buzdolabı su akıtıyor sorunu öne çıkar. Buzdolabının su akıtması kesinlikle normal bir durum değildir.

Su akıtma yapan Electrolux buzdolabı modellerinde, sorunun çözümünü sağlamak için mutlaka sırası ile;

– Buzdolabının tamamen boşaltılması gerekir,

– Daha sonra buzdolabı prizden çekilerek, kapıları açık vaziyette 48 saat bekletilmelidir. Bu şekilde buzdolabının içerisindeki buzların tamamen erimesi sağlanır.

– Bekleme süresinin sonunda buzdolabının arka kapağı açılır,

– Buzdolabında biriken suyun tahliyesini sağlayan tahliye borusuna ulaşabilmek amacı ile arka kısımda bulunan petek de tamamen sökülür. Bu noktada sökme işlemine gerek olmadan su tahliye hortumuna ulaşılabiliyor ise peteğin sökülmesine gerek bulunmaz.

– Su tahliye hortumuna ulaşılmasından sonra buzdolabının buzluk bölümünde yer alan gider deliği bulunur. Buradan uzun bir malzeme ile tahliye hortumuna doğru delikten, tıkanıklık giderilmelidir. Bu şekilde buzdolabının normal şekilde atamadığı suyu boşaltabilir ve suyun normal şekilde boşalmamasına neden olan su tahliye hortumu tıkanıklığını giderilir.

Müdahaleleri gerçekleştirilir. Electrolux buzdolabı su akıtıyor sorunu için bu müdahalelerin dışında buzdolabının kapak contasının bozulması gibi nedenlerden fazla erime gerçekleştirmesi de alt kısmındaki su haznesindeki suyun buharlaşamadan tamamen dolmasına neden olur. Bu durumda taşmaya yol açar. Böyle durumlarda ise kapak contası veya buzdolabının fazla sıcak kalmasına neden olan etkenler çözülmelidir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56