Samsung Çamaşır Makinesi 3E Hatası

Çamaşır makineleri kuşkusuz her evin olmazsa olmazı konumunda bulunan eşyaların başında gelmektedir. Kullancıyı çamaşır yıkamak gibi büyük bir dertten kurtaran çamaşır makineleri zaman zaman hatalar da verebilmektedir. Samsung Çamaşır Makinesi 3E Hatası da kullanıcılar tarafından dile getirilen hataların başında gelmektedir. Bu hata kodu alındığında çamaşır makinesi çalışmaz. Kısaca özetlemek gerekirse bu hata kodu, çamaşır makinesinin kazanına kapasitesinin üzerinde çamaşır doldurulduğunda veya çamaşır makinesinin içerisin koyulan yabancı bir cisim yüzünden alınmaktadır. Bu durumda çamaşır makinesinin içerisindeki tambur dönmez veya hatalı bir şekilde döner.

Hatanın Çözümü

Samsung Çamaşır Makinesi 3E Hatası ile karşılaşıldığında kullanıcı olarak yapabileceğiniz iki şey bulunmaktadır. Bunlar;

  • Çamaşır makinesindeki bütün çamaşırları boşaltıp tamburun dönmesini engelleyecek yabancı cisim olup olmadığını kontrol edilmelidir. Eğer tamburun dönmesini engelleyen yabancı bir cisim varsa çıkarılmalıdır.
  • Çamaşır makinesinin kapasitesinin üzerindeki ağırlıkta çamaşır atıldıysa fazla olan ağırlık çıkarılmalıdır.

Bunlar uygulandığı halde hala aynı hata ile karşılaşılıyor ise en yakında bulunan teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunulmalıdır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56