Siemens Bulaşık Makinesi Musluk İşareti

Büyük umutlarla Siemens bulaşık makinesi satın alanların zaman içerisinde bazı sorunlar yaşamasına rastlanmaktadır.

Siemens bulaşık makinesi musluk işareti; bu sorunlardan birisidir. Bu durumun birden fazla sebebi bulunmaktadır.

  • İlk olarak, musluğun kapalı olduğunu söylemek gerekir. Bu yüzden, vakit kaybetmeden musluk kontrol edilmelidir.
    İkinci olarak ise suyun geçişini okuyan okuyucu tribin veya elektronik kartın arızalı olduğunu ifade etmek gerekir.
  • Su besleme filtrelerinin veya su durdurma hortumunun tıkalı olması; bu durumu meydana getiren sebepler arasında bulunmaktadır. Bu yüzden, bulaşık makinesinin su akışı son derece yavaştır. Musluğun sıkışmış veya kireçlenmiş olma ihtimalinden bahsetmek gerekir. Bu durum, düşük su basıncına neden olmaktadır. Bunun yanı sıra, besleme veya su hortumunda birtakım kıvrılmalar meydana gelebilir. Bu yüzden, su girişi kontrol edilmelidir. Su besleme hortumu filtreleri temizlenmelidir.
  • Bulaşık makinesinin modeline göre musluk göstergesinin yanıp sönebileceğini ifade etmek gerekir. Bilhassa dijital bir gösterge varsa musluk simgesi yanıp sönmektedir. Bu duruma bağlı olarak ekranda bir arıza meydana gelir.
  • Siemens bulaşık makinesi musluk işareti; birçok farklı anlama gelmektedir. Su kaynağı hortumunun bükülmüş olmasının yanı sıra su musluğunun kapalı olması, besleme hortumundaki filtrenin tıkalı olması, filtrelerin tıkanmış veya engellenmiş olması, boşaltma hortumunun tıkalı veya bükülmüş olması, sifon bağlantısının kapalı olması, pompanın tıkalı olması veya pompa kapağının sıkıca kapanmaması gibi sebeplerin Siemens servisinden yardım alınarak çözülmesi gerekir.

Tags:
Blog Comments

Bulaşık Makinesi sü musluğu yanıyor filtresi.musluğu .basınçlı problem yok resetleme yaptım ilk çalışma da şu alıyor 1saat sonra musluk işareti yanıyor arıza sensörmü pompası mı kapağını açtığınızda için de şu oluyor

Merhaba Ali Bey, arızanın kaynağı genellikle su sayacındaki sorundan kaynaklanmaktadır. Bu tüketici olarak sizin tamirini yapabileceğiniz bir durum değildir. Servis çağırmanızı öneriyoruz. İyi günler dileriz.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56