Siemens Bulaşık Makinesi Su Isıtmama Sorunu: Nedenleri ve Çözümleri

Bulaşık makinesinin su ısıtmama problemi birçok kişinin sıkıntısı olarak kendisini göstermektedir. Ancak, Siemens bulaşık makinesi servisi çağırmadan da bu problemi çözmek mümkündür.

  • Yıkama işlemi sırasında su ısınmıyorsa seçilen programın takılı kalma ihtimali bulunmaktadır. Bu noktada, kullanıcının seçilen programı iptal etmesi ve yeniden programlaması gerekir. Bunun yanı sıra, seçilen programdan kaynaklı olarak makinenin su ısıtmamasına rastlanabilir. Program kontrolü yapılmalıdır. Tüm bu işlemlerden hiçbir şekilde fayda sağlanmadığı takdirde Siemens bulaşık makinesi servisi aranmalıdır.
  • Bulaşık makinesi için seçilen programın iptal edilmesi; son derece basit bir şekilde yapılabilir. Bulaşık makinesi; açma kapama düğmesinden açılmalıdır. Bu sırada, elektrik geldiğinden kesinlikle emin olunmalıdır. Bulaşık makinesi üzerinde bulunan tuşların olduğu bölümdeki başla/beklet/iptal yazan düğmeye üç saniye basılı tutulmalıdır. İki dakika içerisinde bitti ışığı yanacaktır. Bunun yanı sıra, ekranda end yazısı ortaya çıkacaktır. Bu işlemin ardından tekrardan program seçilmeli ve makine çalıştırılmalıdır.
  • Seçilen programdan dolayı bulaşık makinesinin su ısıtmamasına rastlanılıyorsa program değiştirilmelidir. Örneğin, bulaşıklar, yalnızca ön yıkama programı tanımlanarak yıkanıyorsa bu gibi hallerde bulaşık makinesinde su ısınmayacaktır. Bu yüzden, yoğun program gibi uzun programlar seçildikten sonra bulaşık makinesi çalıştırılmalıdır.
  • Tüm bunların yanı sıra cihazı sıfırlamak farklı bir alternatif olarak dikkat çekmektedir. Bulaşık makinesinin fişi çekilmeli ve ertesinde bir dakika boyunca beklenmelidir. Ardından, tekrardan prize takılmalıdır.
Tags:
Leave a Comment
444 78 56