Siemens Çamaşır Makinesi Cl Hatası – Kilitleme Sorunu Nasıl Aşılır?

Türkiye’nin en çok tercih edilen çamaşır makinesi markalarının başında gelen Siemens’in de bazı durumlarda kullanıcılarına sorun yaşattığı bilinmektedir. Birçok kişinin aklında Siemens çamaşır makinesi cl hatası nedir ve nasıl çözülür sorusu bulunmaktadır.

Siemens çamaşır makinesi cl hatası; çamaşır makinesinin çocuk kilidi moduna alındığını göstermektedir.

  • Makinenin bu hatayı vermesinin iki farklı sebebi bulunmaktadır. İlk olarak, kullanıcı tarafından veya çocukların yanlışlıkla basmasının bir neticesi olarak çamaşır makinesi çocuk kilidi moduna alınmaktadır. Hatta, bu hata kodunun Children Lock kelimelerinin baş harflerinin kısaltması olduğunu ifade etmek gerekir.
  • Siemens çamaşır makinesi cl hatası; elektronik kartın kilitlenmiş olmasını ifade etmektedir. Bir başka deyişle, elektronik kartta bir arıza meydana gelmiştir.
  • Çocuk kilidinin açılması için vakit kaybetmeden çamaşır makinesinin kullanım kılavuzuna bakılmalıdır. Buna ek olarak, açma kapama tuşuna beş altı saniye basıldığı takdirde sorun ortadan kalkacaktır.
    Siemens çamaşır makinesi cl hatası; elektronik kartın arızalı olmasından dolayı da meydana gelir. Bu gibi hallerde ise vakit kaybetmeden Siemens servisi çağrılmalıdır.
  • CL hatası; yanlış bir noktaya temas edilmesini temsil etmektedir. Çamaşır makinesinin çalışırken herhangi bir sorun çıkarmaması adına tasarlanan bu özel kilit sistemi; tamamen kullanıcılar tarafından aktifleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir.
  • Siemens çamaşır makinesi modellerinin her birinin özel tasarım olmasından mütevellit CL kilidinin açılması hususlarında birtakım farklılıklar olabilir.
Tags:
Leave a Comment
444 78 56