Siemens Bulaşık Makinesi Kurutmuyor!

Fiyat performans oranı bakımından en iyi bulaşık makinesi modellerine sahip olan Siemens; bunun yanı sıra bulaşık makinelerinin yaşamış olduğu sorunlarda da en iyi servis hizmetlerini müşterilerine sunmaktadır.

Ancak, Siemens bulaşık makinesi kurutmuyor gibi sorunların çözümünde servise gerek kalmadan kullanıcıların tek başlarına yapabileceği bazı işlemler de bulunmaktadır.

  • Her şeyden önce, bulaşıkların makineye doğru bir şekilde yerleştirildiği konusunda emin olunmalıdır. Çünkü, en iyi yıkama ve kurutma performansı için bulaşıkların birbiriyle temas etmemesi gerekir. Bunun yanı sıra, su ve hava sirkülasyonunu etkileyecek şekilde yerleştirilen bulaşıkların da bu sorunu yaşadığını söylemek şarttır.
  • Bulaşık makinesinin daha iyi kurutmasını isteyenlerin parlatıcı kullanması gerekir. Parlatıcı; bulaşıkların üzerinde bir tabaka meydana getirerek suyun daha iyi buharlaşmasını sağlamaktadır. Bu noktada, kullanıcıların parlatıcı haznelerini kontrol ederek bu kısımda yeterince parlatıcı olduğu konusunda emin olması gerekir.
  • Yıkama işleminin tamamlanmasının ardından makinenin içerisinde kalan sıcak hava; yüzeylere temas etmektedir.
  • Bu durumun bir sonucu olarak, sıcak hava soğuyarak içerisindeki nemi su olarak bırakabilir. Bu yüzden, bulaşıkların kurumamasına rastlanabilir. Bu gibi hallerde, kullanıcıların makinenin kapısını açık bırakarak içerideki sıcak havanın dışarı çıkmasını sağlaması doğru bir yöntem olacaktır.
  • Son olarak, tablet deterjanlardan dolayı kurutmama sorunu yaşanabilir. Bu tür deterjanlar; kısa süreli yıkama programlarına uygun olmamakla beraber bulaşıkların tam olarak kurumamasına da sebep olmaktadır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56