Siemens Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor!

Siemens çamaşır makinesi ile ilgili en önemli sorunlardan birisi de makinenin su boşaltmama sorunu olarak dikkat çekmektedir. Bu gibi hallerde, ilk olarak çamaşır makinesinin kullanıcı kılavuzuna bakılmalıdır. Kılavuza göre neden sonuç ilişkisi incelenerek duruma müdahale edilmelidir.

  • Çamaşır makinesinin hortumlarının bükülmüş veya tıkanmış olması; su boşaltmama sorununa sebep olan etmenler arasındadır. Soğuk su doldurma ve atık su hortumunun bükülmemiş olduğu konusunda emin olunmalıdır. Bu noktada, hortumların hafifçe dışarı çekilmesi, bükülme ve kıvrımların düzeltilmesi işlemleri sırasıyla uygulanmalıdır. Bu sayede, hortumlar, en kısa süre içerisinde eski hallerine gelirler.
  • Çamaşır makinesinin su boşaltmamasının bir diğer sebebi ise tıkalı filtre olarak gösterilebilir. Bu yüzden, filtre, düzenli olarak temizlenmelidir. Pervaneyi engelleyecek olan her türlü yabancı maddenin filtreden uzaklaştırılması gerekir. Tıkalı bir pompa; çamaşır makinesinin suyu boşaltmamasının bir diğer sebebi olarak dikkat çekmektedir.
  • Kişisel olarak tüm işlemler yapıldığı halde su boşaltmama sorunu halen daha çözülemiyorsa bu gibi hallerde vakit kaybetmeden Siemens çamaşır makinesi servisi aranmalıdır.
  • Filtre temizliğinin önemi bu gibi durumlarda ortaya çıkmaktadır. Çamaşır makinesine düzenli bakım işlemleri uygulandığı takdirde bu gibi sorunların hiçbirisi yaşanmayacaktır. Bunun yanı sıra, çamaşır makinesinin filtresi ve pompası düzenli olarak temizlenmelidir.
  • Kapak kilidi ve lastiğinin bakımı yapılmalıdır. Deterjan gözünün çalışır durumu korunmalıdır. Aynı zamanda, makinenin tamburuna ve dış yüzeylerine bakım yapılmalıdır.
Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56