Siemens Buzdolabı Neden Karlanma Yapar?

Siemens buzdolabı neden karlanma yapar? Şeklindeki sorunlar buzdolaplarında sıkça karşılaşılan sorunlardan biridir. Sorun tek olsa da buzdolabınızdaki karlanmanın birçok sebebi olabilir. Bazı nedenler kullanıcı hatasından kaynaklandığı gibi bazıları da teknik problemler olabilir. Buzdolabının içerisindeki soğuk hava eşit miktarda dağılmaz ise dolapta buzlanma veya karlanmaya neden olabilir. Eskimiş ve yırtılmış kapı lastikleri de buzdolabının karlanmasına neden olur.

Karlanma Nasıl Temizlenir ve Nasıl Engellenir?

Siemens buzdolabı neden karlanma yapar? Bu durumda karın temizliği nasıl yapılmalıdır? Şeklindeki tüm sorulara makalemizde yanıt bulabilirsiniz. Karlanmayı temizlemek için en etkili yöntem dolabın elektrik bağlantısını keserek erimesini beklemektir. Herhangi bir kesici alet ile erimesini beklemeden müdahale etmek buzdolabına zarar verebilir. Eridikten sonra dolap tekrar boş bir şekilde yaklaşık 12 saat çalıştırılmalıdır. Karlanmayı önlemek için yapılması gerekenler;

  • Buzdolabının içerisinde yer alan yiyecekler ile arka duvar arasında yaklaşık 4 parmak kadar boşluk olmalıdır. Bu durum soğuk havanın içeride eşit miktarda dağılmasını sağlar.
  • Buzdolabı konum olarak ne çok soğuk ne de çok sıcak ortamlarda olmamalıdır.
  • Yiyecekleri dolaba kaldırırken sıcak olmamasına özen gösterilmelidir.
Tags:
444 78 56