Siemens Çamaşır Makinesi E17 Hatası: Nedenleri ve Çözüm Önerileri

Günümüzde çamaşır makineleri gelişmiş teknolojiye bağlı olarak oldukça donanımlı bir hale gelmiştir ve bu sayede de cihazda meydana gelebilecek görülemeyen bir arızanın ortaya konması da doğrudan makinenin uyarıları aracılığı ile öğrenilebilmektedir. Bu yazımızda Siemens Çamaşır Makinesi E17 hatasını ele alacağız. Bu hata ile karşılaşılmasının ne anlama geldiğini, nasıl çözülebileceğini açıklayacağız.

Siemens Çamaşır Makinesi E17 Hatası Ne Anlama Gelir;

-Eğer Siemens marka çamaşır makinenizin kontrol panelindeki ekranda bu hatayı görüyorsanız, cihazınız size giriş filtrelerini temizlemeniz gerektiği konusunda bildirim sağlıyor demektir.

-Bu hatayı almanıza sebep olacak durumlar ise su giriş bağlantısında yer alan filtrelerin ve AquaStop hortumunun tıkanmış olması veya su basıncının düşük olmasıdır.

Hatayı Nasıl Giderebilirsiniz;

Eğer E17 hatası alıyorsanız su girişiyle ilgili bir hata olduğunu düşünerek buna göre çözüm uygulaması yapmanız gerekmektedir. İlk olarak cihazınızın su giriş hortumlarını kontrol edin ve filtreleri temizleyin. Eğer hata giderilemediyse bu durumda cihazınızın bağlı olduğu musluğun su basıncını kontrol ediniz. Cihaz tayzikli su temin edemediği zaman filtreden geçemeyen su sebebiyle de E17 hatası verebilir.

Tags:
Blog Comments

E17 hatası ile karşılaştığım zaman oldukça sinirlenmiştim çünkü su basıncı düşüklüğünü gösteriyor. Basıncı kontrol ettikten sonra hortumların düzgün bağlı olduğundan emin olun. Bu küçük kontrol benim sorunumu çözdü.

Leave a Comment
444 78 56