Siemens Çamaşır Makinesi Sembolleri ve Anlamları

Siemens Çamaşır Makinesi Sembolleri ve Anlamları

Siemens çamaşır makinesi sembolleri ve anlamları olası bir hata ile karşılaşıldığında uyarı niteliği taşımaktadır. Çamaşır makineniz bir hata olduğunda tespit eder ve oluşan bu hatayla ilgili uyarı kodu verir. Siemens çamaşır makinelerinde çok sık karşılaşılan hataların sembollerini ve anlamlarını hep beraber inceleyelim.

Siemens Çamaşır Makinesi Sembolleri ve Anlamları Nelerdir?

Siemens çamaşır makinesi sembolleri ve anlamları nelerdir? Aşağıda detaylı bir şekilde belirttik. Özellikle çok sık karşılaşılan bu sembollerin anlamlarını öğrenelim.

  • Çamaşır makinelerinde bulunan anahtar sembolü çocuk kilidini ifade eder. Anahtar sembolü aktif olarak gözüküyor ise çocuk kilidinin aktif hale getirildiğini gösterir. Çocuk kilidini hemen devre dışı bırakırsanız anahtar sembolü pasif olacaktır.
  • Diğer bir sembol olarak gösterebileceğimiz musluk işareti de çok karşımıza çıkmaktadır. Musluk sembolünün ışığı aktif ise su basıncıyla alakalı bir sorunun olduğunu gösterir. Makineye gelen su basıncı düşük olabilir ya da makineye gelen su hortumlarında bir tıkanıklık olabilir. Makinenize su gelip gelmediğini ve hortumlarda bir tıkanıklığın olup olmadığını kontrol edin. 
Tags:
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA