Vestel Bulaşık Makinesi Açma Kapama Düğmesi Çalışmıyor

Bulaşık makineleri kurulduğu ilk günden sonra her zaman fişe bağlı konumdadır. Elektrik alıp almaması ise ön yüzünde bulunan açma ve kapama tuşu ile kontrol edilir. Kablolar yardımı ile sağlanan elektrik akımı, zamanla kabloların içindeki bakır uçları eriterek bir süre sonra temassızlık ve kopma gibi sorunlar yaratır. Bunun sonucunda da düğmeye bastığınızda makinenizden bir tepki alamazsınız. Tabi makinenizin açma kapama düğmesinin bozuk olduğunu kesinleştirmek için makineye elektrik gelip gelmediğini de bilmek gerekir. Makineye elektrik gelmediğinde dolayısıyla açma kapama tuşu da bir işe yaramaz.

Makinenizin hiç çalışmadığı durumlarda işinde uzman kişilerin desteğini almanız her zaman daha yararlı olacaktır. Vestel bulaşık makinesi açma kapama düğmesi çalışmıyor veya genel olarak makine çalışmıyor diye bir şikayet var ise birkaç nedeni inceleyerek bilgi verelim.

– İlk olarak makinenin fişinin takılı olduğu priz ve prize gelen sigorta hattı kontrol edilir. Burada bir sorun var ise prizin kablolarına bakılır, onarılır veya piriz değiştirilir.

– Hatta sorun yok ise güç düğmesine bakılır. Komut düğmelerinin olduğu ön kapak sökülerek açma kapama düğmesinin bağlantılarında bir kopukluk, temassızlık var mı diye bakılır. Var ise kablolar onarılarak sorun çözülür.

– Açma kapama düğmesinde bir sorun bulunamadığı zaman çamaşır makinesinin ana kartında veya diğer elektronik aksamlarında problem olabilir.

Makinenizin ışığı hiç yanmıyor ise bu konularla ilgili bilgi sahibi değilseniz teknik destek almanızı öneririz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56