Vestel Bulaşık Makinesi Bitti Işığı Yanmıyor

Makinenizi çalıştırdınız, yıkama ışığı yandı. Bir süre sonra bu ışık sönüp kurutma ışığı yandı ve bir süre sonra söndü. Fakat bitti ışığı yanmadı, bu durumda da biraz kafanız karışarak görevini bitirip bitirmediğini anlamadınız. Aşağıda bu konuyu biraz inceleyelim.

Bulaşık makineleri de diğer elektronik aletler gibi teknoloji ile doğru orantılı ilerlemektedir. Son 20- 25 yılda içine dijitalliği alan ve her yılda daha farklı kombinasyonlar eklenen çamaşır makineleri beyin denilen, içinde belli sistematik kodlar ile farklı yıkama seçenekleri sunan aletlere dönüşmüştür. Bu gelişimler ve eklentiler kullanıcılara daha kısa süreli yıkamalar, daha az su ve elektrik kullanımı gibi seçenekler sunmuştur. Fakat eski makinelere göre daha fazla sorun çeşidi ve daha kısa süreli arıza çıkarma gibi problemler de getirmiştir.

Beyin, anakart gibi devreler diğer parçalara nazaran daha hassastır ve elektriğinin biraz fazla yüklenmesi gibi durumlarda daha kolay arıza çıkarabilirler.

Çamaşır makinelerinde belli uyarı ışıkları, çalışma esnasında hangi süreçte olduğunu belirten durum ışıkları bulunmaktadır. Bunlar ise anakarttan kablolar vasıtasıyla uçlarına ışık konularak ön panele bağlanmaktadır. Eğer vestel bulaşık makinesi bitti ışığı yanmıyor ise her markada oluşacak birkaç nedene göz atarak bilgi verelim. Fakat bunun çözümü teknik ekip tarafından sağlanmalıdır.

  • Bitti ışığının bağlı olduğu kabloda bir problem olur ise ışık yanmaz.
  • Kablonun bağlı olduğu anakarttaki bölümünde bir sorun var ise aynı şekilde ışık yanmaz.
Tags:
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA