Vestel Çamaşır Makinesi Su Atmıyor

Vestel çamaşır makineleri genel olarak diğer markalarla aynı işleyiş prensibine sahiptir. Bu nedenle temel arızalarda servisi çağırmadan önce aynı kontrolleri yapmak mümkün.

Vestel çamaşır makinelerinin suyu atmama durumu oldukça önemlidir. Çamaşır makinesi suyu atamadığında sıkma ya da kurulama işlemlerini yapamayacaktır. Hata bazı modellerde suyu atmadığında kapağı açmak da mümkün olmayacaktır.

Peki, bu durumda ne yapmak gerekir?
Çamaşır makinesinin suyu boşaltamaması durumunda ilk akla gelen şey tahliye hortumunun tıkanmış olması ya da katlanmış olmasıdır. Bu yüzden ilk olarak tahliye hortumunu kontrol etmek gerekir. Çamaşır makinesinin ön tarafında ve alt kısımda bulunan kapağı açarak tahliye hortumu, filtre ya da pompaya ulaşabilirsiniz. Buradan hortumu kontrol etmeli ve sorunu düzeltmelisiniz.

Eğer hortumda herhangi bir sıkıntı yoksa, tahliye filtresinde ki tıkanıklıktan kaynaklı su atamama durumu da olabilir. Bunun için yine aynı kapağın altında ki filtreyi temizlemek gerekir. Kapağı açtıktan sonra filtreye ulaşmak için gördüğünüz kolu sola doğru çevirmeniz yeterli olacaktır. Filtreyi çıkardıktan sonra iyice temizleyip aynı şekilde yerine takmak sorunu çözecektir.

Eğer sorun filtre ya da hortumda değilse tahliye pompasında olma ihtimali oldukça yüksektir. Pompadan kaynaklanan bir arıza da pompanın tamir edilmesi ya da değiştirilmesi gerekir. Eğer teknik konulardan pek anlamıyorsanız, bunun için servis çağırmak yerinde olacaktır. Servis görevlileri tamiri mümkünse pompayı tamir edecek, değilse değiştirecektir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56