Vestel Bulaşık Makinesi Alttan Su Kaçırıyor

Bulaşık makineleri tasarlanıp üretime geçtikten sonra, zaman ile her eve girmeye başlamıştır. İnsanları iş yükünden kurtarmış, elde yıkanan bulaşığa harcanan zamanı da insanlara geri vermiştir.

Su tesisatına bağlı olarak yıkama işini gerçekleştiren makineler borular aracılığı ile birbirlerine bağlanır. Evin ana tesisatından gelen su ile beslenir ve bölgenizdeki kaynak suyunun nasıl bir yapısı olduğu önemlidir. Su kireçli ise boruları ve suyun ulaştığı başka yerleri normale oranla daha hızlı yıpratacaktır. Burada inceleyeceğimiz konu Vestel bulaşık makinesi alttan su kaçırıyor şikayetinin nedenleri olacaktır. Tabi ki bu nedenler her markadan makineyi kapsamaktadır.

– Suyun makinenin içine aktarılmasını sağlayan bağlantı borusunun belli bir ömrü vardır. Zamanla yıpranmalardan dolayı aşınarak su sızdırabilir. Borunun değiştirilmesi sorunu ortadan kaldırır.

– Pis suyu dışarı atmakla görevli olan tahliye borusunun yıpranması sonucu sızıntı olur ve alttan su kaçırır. Değiştirilerek sorun giderilir.

– Boruların bağlantı yerlerindeki cıvata ve contalarının gevşemiş veya aşınmış olması da su kaçırma problemine neden olabilir.

– Suyu bulaşıkların bulunduğu ana hazneye veren pompa makinenin alt kısmında bulunur. Pompanın etrafında bulunan plastik contanın sıcak su ve deterjandan dolayı zamanla yıpranıp koruma görevini yitirmesi sonucu makineniz alt kısımdan su akıtabilir.

– Tesisattan gelen suyu makineye yollayan ventil, makinenizin arkasındaki duvara monteli olabilir. Ventilin su akıtması durumunda, bu su makinenizin altından akacaktır ve makineden akıyormuş gibi algılanacaktır. Bu çok karşılaşılan bir durum olmasa da kontrol edilmesinde fayda vardır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56