Vestel Bulaşık Makinesi Kapağı Kapanmıyor

Bulaşık makinenizin kapağı kapanmıyor ise kapı ile ana gövde arasındaki tutucu menteşelerde sorun olabilir. Kapağı her zaman yavaş bir şekilde açıp kapatmak gerekir. Alt ve üst sepetleri tamamen iterek kapağı kapatmak, yine kapının hasar almasını engeller ve hasar almamasını sağlar.

Vestel bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor ise kontrol edebileceğiniz birkaç parça vardır.

– İlk olarak sağ ve sol alt kısımlarda bulunan menteşelerin bozulması durunda kapat serbest kalabilir, hareket etmeyebilir. Menteşeleri değiştirerek çözüm sağlayabilirsiniz.

– Kapağın üst kısmının makinenin iç üst kısmı ile temas ettiği yerde kanca gibi, tutacak görevi gören ve kapağı kapatınca sabit kalmasını sağlayan bir parça vardır. Bunun aşınması veya kırılması sonucu kapat kapandığı zaman tutunamaz ve tekrar açılır. Bu parçayı takarak veya taktırarak sorunu çözebilirsiniz.

– Çamaşır makineniz dengeli durmamasından dolayı kapak tam oturmayabilir. Bu durumda bir su terazisi ile ölçüm yaparak makinenizin düz bir şekilde durduğundan emin olun. Eğer düz değil ise servis ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

– Kapınızda oluşabilecek fiziki hasarlar (göçme, yamulma) kapınızın tam oturmamasına, kapanmamasına sebep olabilir. Kapağın kenarlarını kontrol edebilirsiniz.

– Mermer tezgahların altına konulan makineler, bazen tezgahın düz olmamasından veya zamanla hasar alıp çökmesinden kaynaklı üst tarafından baskı alabilir. Bu yük ise makineye sağdan ve soldan ortaya doğru bir eğim yaparak kapağın kapanmasına engel olur.

Tags:
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA