Vestel Çamaşır Makinesi Kurutma Yapmıyor

Çamaşır makineleri gün geçtikçe daha fazla programa ve özelliklere sahip olarak gelişiyor. Özellikle kurutma programına sahip olan çamaşır makineleri kadınların işini daha fazla kolaylaştırırken aynı zamanda fazladan bir makine ihtiyacından da kurtarıyor. Fakat çamaşır makinelerin daha fazla programa, işleve ve özelliğe sahip olması aynı zamanda onun karmaşıklaşmasına da neden oluyor.

Kurutma özelliğine sahip çamaşır makinelerinin kurutma yapmama problemleri oldukça çeşitli olabilir. Ama en sık rastlanan durumları göz önüne alıp bir sıralama yapmak gerekirse kullanıcıların bu programı kullanamama durumunu ilk sıraya koymak gerekir. Peki çamaşır makinesinin kurutma yapmama nedenleri nelerdir?

– Öncelikle yıkamış olduğunuz programda kurutma özelliğini aktif hale getirmemiş olabilirsiniz. Ya da yanlışlıkla devre dışı bırakmış olabilirsiniz. Kurutma programı her Vestel modeline göre farklılık gösteriyor. Bu nedenle kullanma kılavuzuna bakarak kurutma programını tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

– Kurutma programının aktif halde olmasına rağmen hala kurutma işlemini yapmıyorsa, çamaşır makinelerinin beyni olarak kabul edilen ve tüm komutları gönderen elektronik kartın arızalanması oldukça yüksek bir ihtimaldir. Bu durumda sizin müdahale edebileceğiniz bir durum söz konusu değildir. Elektronik kartın tamiri ya da değiştirilmesi için servisi aramanız gerekir. Uzman ekipler kart onarılabilir düzeyde ise onarır, değil ise yenisi ile değiştirir.

– Bazı durumlarda sorun elektronik kartta değil diğer parçalardadır. Bunun için de yine uzman kişilerin makineyi inceleyerek sorunu bulması gerekir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56