Vestel Çamaşır Makinesi Yumuşatıcıyı Almıyor

Vestel marka çamaşır makinelerinde de yumuşatıcı ve deterjan gibi kimyasal ürünlerin yeri ayrıdır. Her ne kadar markalara göre bu gözlerin yeri değişse de hepsi farklı gözlerden makineye girer. Yumuşatıcının önemi küçümsenmemelidir. Yumuşatıcılar çamaşırlar için oldukça büyük bir önem taşır.

Yumuşatıcıların çamaşırlar için önemli olmasının iki nedeni vardır. Birincisi, yumuşatıcı çamaşırların makineden çıktıktan sonra uzun süre yumuşak kalmasını sağlar. İkicisi ise, çamaşırların uzun süre güzel kokmasını sağlar. Bu nedenle her yıkamada yumuşatıcı koyulmalıdır.

Çamaşır makinesinin yumuşatıcıyı almaması önemli bir sorundur. Eğer yumuşatıcı koymanıza rağmen yıkama sonrasında yumuşatıcı duruyorsa bu çamaşırlarınız için olumsuz bir etkiye sahip olacaktır.

– İlk olarak yumuşatıcıyı doğru oranda koymaya dikkat etmelisiniz. Gereğinden fazla deterjan koymanız durumunda makine hepsini almayacak ve bir kısmını tutacaktır. Bu da yumuşatıcının orada kalarak kurumasına neden olacaktır.

– Yumuşatıcı ile beraber kullandığınız deterjanın kalitesi de oldukça önemlidir. Eğer kalitesiz bir deterjan kullanıyorsanız bu makineye giden yollarda topaklanmaya neden olabilir ve bu yolları tıkayabilir. Bu tıkanıklığı sıcak su yardımı ile vs. açtığınızda sorun çözülecektir.

– Makinenin yumuşatıcıyı alan gözlerinde oluşan kireçlenme de yumuşatıcının alınmasına neden olabilir. Özellikle su fıskiyesinde oluşan kireçlenme en fazla engelleyen kriterlerden biridir. Yumuşatıcı ve deterjan basınçlı su ile alındığı için kirecin basıncı düşürmesi ya da suyu tamamen engellemesi makinenin yumuşatıcıyı almamasına neden olacaktır.

Tags:
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA