Vestel Klima Bütün Işıkları Yanıp Sönüyor

Klimalar her mevsim için insan topluluklarının olduğu yerde zorunlu hale gelen önemli cihazlardan biri. Sadece evde değil, iş yerlerinde, toplantı salonlarında, tiyatro, sinema gibi alanlarda, kısacası insan olan her kapalı alanda kullanılıyor. Klima sadece havayı soğutmaya ya da ısıtmaya yarayan bir araç değil, aynı zamanda havayı temizleyen, sirkülasyonu sağlayan ve insan sağlığına olumlu bir etki sunan önemli bir iklimlendirme cihazı.

Vestel klimalar en çok tercih edilen klimalar arasındadır. Bu nedenle Vestel klimalar arıza verdiğinde servisini bulmak ya da çözümünü bulmak diğer markalara göre biraz daha kolaydır. Vestel klimalarda karşılaşabileceğiniz, bütün led ışıkların yanması ve sönmesi durumu aslında bir arıza belirtisidir. Bütün ışıklar yanıp sönüyorken klima çalışmaz.

Peki böyle bir durumda ne yapmak gerekir?

Böyle bir hata kodu genellikle buzlanmadan kaynaklanabilir. Klimalar ortam sıcaklığını belirli bir dengede tutmak için bir süre çalışır ve bir süre durur. Durmuş olduğu esnada dış ünitede kaynaklanan bir buzlanma klimanın çalışmasını engelleyebilir ve bu hatayı vermesine neden olabilir. Dış ünitede ki buzlanmayı çözdüğünüzde bu sorun da çözülecektir.

Klimalar elektronik kart arızalarında da aynı ışıkların yanması ve sönmesi şeklinde bir arıza verir. Bu durum hemen elektronik kartta bir hasar olduğunu düşündürür bize, fakat bazen elektriklerin ani gidip gelmesi ya da voltajdan kaynaklanan bir dalgalanma buna neden olabilir. Klima kumandası ile girebileceğiniz bir güvenlik kodu sorunu düzeltebilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56