Bosch Bulaşık Makinesi Kendi Kendine Çalışıyor

Bulaşık makinelerinin aktif olarak kullanımlarını devam ettirebilmeleri büyük bir öneme sahiptir. Bosch bulaşık makinesi kullanıcıları, bulaşık makinelerinin kendi kendine çalışması nedeniyle günlük hayatın içerisinde vakit kaybı yaşayabilme durumuyla karşı karşıya kalabilmektedirler. Kendi kendine çalışan makine, durdurulmaya çalışıldığında ise takılı kalabilir. Bosch bulaşık makinesinin kendi kendine çalışması durumu, makinenin iç kısmıyla alakalı olan problemlerden biridir. Bulaşık makinelerinde kendi kendine çalışmayı tetikleyebilecek etkenler arasında;

– Anakart arızası

– Prizden gelen yüksek elektrik akımı

– Elektrik sisteminde bozulma

– Başlatma düğmesinde takılı kalma durumları yer alır.

Teknik olarak mevcut olan kendi kendine çalışma sorunlarının tamamen giderilebilmesi adına genel olarak parça değişiminin yapılması gerekliliği doğabilir. Kendi kendine çalışan Bosch bulaşık makinesinin çözümü, soruna bağlı olarak şekillendirilir.

Anakart problemi için yeni bir anakartla eski anakartın değiştirilmesi sorunu çözecektir.
Prizden yüksek elektrik akımı dolayısıyla kendi kendine çalışma durumu mevcutsa, priz değiştirilmeli veya akım dengeleyici kullanılmalıdır.

Elektrik sisteminde olan bozulmalar dolayısıyla, makinenin elektrik sistemi baştan uca değiştirilebilir. İncelemenin amatörce yapılması sonuç vermez.

Başlatma düğmesinde takılı kalmalar için sadece başlatma düğmesinin değiştirilmesi sorunu ortadan kaldırır.

Tags:
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA