Vestel Çamaşır Makinesi Neden Alttan Su Kaçırıyor?

Vestel çamaşır makineleri geçen süre içerisinde oldukça hızlı bir değişime uğrayarak teknoloji harikası ürünler haline geldi. Fakat her ne kadar ileri teknoloji olsa da elektronik ya da mekanik cihazlar bozulabilir ya da arızalanabilir. Özellikle çamaşır makinesi gibi birçok oynar parça ve motora sahip olan cihazlar çok daha çabuk aşınarak eskir.

Vestel Çamaşır Makinesi Neden Alttan Su Kaçırıyor?

Çamaşır makinelerinin alttan su akıtma problemi oldukça önemli bir problemdir ve dikkate alınmalıdır. Vestel çamaşır makinesi alttan su akıtıyor ise çok yüksek ihtimalle çamaşır makinesinin altında bulunan tahliye su hortumu ya da tahliye su motoru arızalanmıştır. Eğer elektronik ve mekanik cihazlardan biraz anlıyorsanız servisi çağırmadan önce bazı kontrolleri siz de yapabilirsiniz.

– İlk olarak çamaşır makinesinin ön tarafında ve alt kısımda bulunan kapağı sökerek su tahliye filtresini kontrol etmelisiniz. Bu filtre tıkanmış ise tıkanıklığı açarak çamaşır makinesini çalıştırmayı yeniden deneyebilirsiniz.

– Bir diğer ihtimal de su tahliye hortumunun delik, yırtık, tıkanık ya da kopmuş olabileceğidir. Bu nedenle aynı kapaktan da görebileceğiniz hortumu kontrol ederek bir sıkıntı olup olmadığına bakmanız gerekir. Eğer varsa hortum onarılmalı ya da yenisi ile değiştirilmelidir.

– Su tahliye filtresi ve hortumunda herhangi bir sıkıntı yoksa geriye kalan ihtimal su tahliye motorudur. Bu motorda bir sorun olması durumunda motor tamiri yapılmaz ve yenisi ile değiştirilir. Bu da sizin yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için mutlaka Vestel servisi çağırılmalıdır.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56