Bosch Fırın Lambası Yanmıyor

“Bosch fırın lambası yanmıyor.” hatası, çok nadir karşılaşılan hatalar arasında yer almaktadır. Bu hata, çoğunlukla prizden kaynaklanmaktadır. Fırının içini aydınlatmak için bulunan lambalar, doğrudan prizden gelen elektrik akımını kullanmaktadır. Elektrik akımı prizden lambalara ulaşır ve aydınlatma sağlanmış olur. Ancak bu lambalar, yüksek akımdan dolayı veya prizde oluşan elektrik akımının kesilmesinden dolayı yanmayabilir veya lambaların aydınlatması için kullanılan ampuller bozuk olabilir. Lakin ampuller, üretim yapılan fabrikalarda teste tabii tutuldukları için bu arıza ihtimali oldukça düşüktür.

Prizden gelen akım, ampullerin ışığının yanmasını sağlar ve fırının içi aydınlanır. Böylece fırında pişen yiyecek, dışarıdan gözlemlenebilmektedir.

Bosch Fırın Lambası Yanmıyor Sorununun Çözümü
Bosch fırın lambası yanmıyor.” çözümü kapsamında, Bosch teknik servisi hizmet vermemektedir. Fırın ile alakalı sorunlar için, yardım talep edilebilmektedir. Bu hata, çoğunlukla fırının bağlı olduğu prizden kaynaklandığı için bu işin çözümü elektrik tesisatçısı tarafından sağlanmaktadır. Prizde yapılan akım denemelerinin sonuçlarına göre, priz yenilenir ve normal düzeyde elektrik akışı sağlanır.

Tags:
Blog Comments

Bu durumda fırınında çalısmaması gerek değil mi

Eğer fırın içindeki ampul arızalıysa fırın çalışabilir.

444 78 56